Przedszkolny basen “Na Fali”

Zajęcia z nauki pływania prowadzone są metodą Total Immersion. Jest to metoda nauki i doskonalenia pływania stworzona przez amerykańskiego trenera Terrego Laughlina, zdobywająca na całym świecie coraz większą popularność. W głównej mierze polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń, które po połączeniu przemieniają się w bardzo ergonomiczny oraz miły dla oka styl. Duży nacisk położony jest na najważniejsze elementy pływania, czyli na ułożenie opływowe ciała na wodzie, równowagę, ekonomikę ruchów, a także świadome poznanie struktury ruchowej. Dzięki temu pływanie staje się przyjemniejsze i mniej męczące. Total Immersion uczy inteligentnego, swobodnego, ergonomicznego, a także dającego radość pływania na całe życie.

„Metoda Total Immersion znana jest z tego, że krok po kroku uczy wydajnego pływania poprzez proste sekwencje ćwiczeń umiejętnościowych. Jednak największa różnica między metodą TI a tradycyjnym pływaniem polega na tym, że TI ma większy związek z nastawieniem umysłu niż z pracą mięśni.” ( Terry Laughlin „Pływanie dla każdego”). Metoda ta sprawdza się tak samo skutecznie na poziomie amatorskim jak i na szczeblu zawodniczym.

Na naszym basenie oferujemy zajęcia między innymi:

 • oswajania z wodą dzieci w wieku 2,5 oraz 3 lata (zajęcia rodzic – dziecko: ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W WEEKENDY; szczegółowe informacje w zakładce Basen)
 • naukę pływania dla dzieci 4-5 lat; zajęcia odbywają się  1-2 razy w tygodniu (w zależności od wieku uczestników). Nauka polega na opanowanie podstawowego pływania kraulem na grzbiecie.
  Dziecko po nauce z wykwalifikowaną kadrą basenu potrafi:

– skakać na nogi do wody,

– nurkować na ok. 1.5m głębokości,

– wślizgi do wody z siadu,

– pływać strzałką,

– pływać na grzbiecie sposobem elementarnym.

Test końcowy polega na samodzielnym przepłynięciu basenu kraulem na grzbiecie, skok do wody na nogi, wyłowienie zabawki z wody, wślizg do wody ze ściany basenu i przepłynięcie strzałką aż do nabrania powietrza.

Odpłatność: 15 zł za zajęcia.

Judo

Zajęcia dbywają się raz w tygodniu i trwają od 30 – 60 minut (w zależności od wieku oraz ilości dzieci w grupie).

Podczas zajęć wymagany jest strój sportowy:

 • koszulka z długim lub krótkim rękawkiem,
 • spodnie dresowe ( opcjonalnie krótkie spodenki, jednakże może to skutkować obtarciem kolan – zajęcia w większości odbywają się „w parterze” a więc na kolanach i czworakach),
 • bez obuwia i bez skarpet (również bez rajstop),
 • dzieci nie mogą mieć metalowych ozdób i dodatków ( kolczyki, paski, bransoletki, gumki do włosów ze skuwkami. Zajęcia rekreacji ruchowej z elementami Judo są zabawą kontaktową – powyższe wymogi spowodowane są dbałością o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Zajęcia opierają się na:

 • nauce padania. Umiejętność bezpiecznego upadania jest przydatna nie tylko na macie, ale również w życiu codziennym, na przykład w trakcie jazdy na rowerze. Jest to podstawowa umiejętność jaką nabywają dzieci,
 • poprawieniu sprawności dzieci i zapewnienie ich prawidłowego rozwoju poprzez wprowadzanie wielu ćwiczeń ogólnosprawnościowych, wpływających in. na koordynację ruchową, siłę, gibkość, równowagę,
 • świetnej zabawie – możliwość wprowadzania wielu zabaw, które nie tylko dają dzieciom dużo radości, ale poprawiają ich sprawność, kształtują zdolność do szybkiego podejmowania decyzji oraz orientacji w przestrzeni (w chaosie jaki tworzą inne dzieci),
 • wpajaniu zasad kultury judo, na przykład szacunek dla partnera, z którym się ćwiczy, czy zakaz wykorzystywania umiejętności technicznych judo poza matą,
 • nauce odnoszenia zwycięstw (eliminacja takich zachowań jak śmianie się z przegranych, wywyższanie w grupie) oraz porażek (nauka pokory, zrozumienie, że porażka nie jest niczym złym i może nas wiele nauczyć – nie tylko w sporcie, ale również na innych płaszczyznach życia, jest motywacją do cięższej pracy) poprzez wprowadzanie licznych ćwiczeń opartych na rywalizacji sportowej
 • rozwijaniu pozytywnych cech: punktualności, wytrwałości w doskonaleniu się, cierpliwości, systematyczności – osoby uczęszczające na zajęcia, starające się wykonywać ćwiczenia jak najlepiej i zachowujące się wzorowo, po nabyciu wymaganych umiejętności nagradzane są w postaci możliwości zdawania na wyższy stopień szkoleniowy (kyu)
 • nauce zasad funkcjonowania w grupie (propagowanie takich zachowań jak: pomoc słabszym kolegom czy koleżankom, kulturalne zachowanie się wobec innych, współpraca w trakcie wykonywania ćwiczeń grupowych, nauka asekuracji i odpowiedzialności za swojego partnera)
 • nauce technik judo, ale dopiero gdy dzieci opanują perfekcyjnie sztukę padania i tylko te techniki, które są odpowiednie dla nich ze względu na wiek i doświadczenie, a także możliwości fizyczne.

Odpłatność: 60 zł karnet na 4 wejścia.

Nauka tańca

Zajęcia prowadzone w formie zabawy. Podczas zajęć dzieci rozwijają ogólną koordynację ruchową oraz tzw. „słuch muzyczny”. Na zajęciach poznawane są tańce towarzyskie , standardowe oraz latynoamerykańskie. Dzieci uczą się rozpoznawać rytm i zastosowanie danego tańca. Naukę zaczynamy od kroków podstawowych stopniowo poznając coraz to trudniejsze figury. Dzieciom które w przyszłości będą chciały kontynuować profesjonalną naukę Tańca Towarzyskiego, zajęcia te  na pewno dadzą dobry start i w znaczącym stopniu ułatwią dalszą naukę.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na sali gimnastycznej. Odpłatność: 60 zł za karnet na 4 wejścia.

Przedszkole i piłka

„PRZEDSZKOLE I PIŁKA”, to ogólnopolski program zajęć ruchowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie zajęcia we wszystkich przedszkolach odbywają się według tego samego standardu i planu zajęć. Prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów z pozytywnym podejściem do dzieci.
Zajęcia mają przede wszystkim na celu ogólną poprawę kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej dzieci, ale także integrację z rówieśnikami i niezwykle ważne w tym wieku aktywne spędzenie wolnego czasu.

PROGRAM ZAJĘĆ „PRZEDSZKOLE I PIŁKA” OBEJMUJE:

 • Cykl zabaw i zajęć ruchowych, w których podstawową rolę odgrywa PIŁKA.
 • Zajęcia są w pełni bezpieczne, bez ryzyka jakichkolwiek urazów
 • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut
 • Początek zajęć –  październik
 • Koniec zajęć – czerwiec
 • Konsultację na zakończenie roku w zakresie kontynuowania przygody dziecka ze sportem

PROGRAM ZAJĘĆ „PRZEDSZKOLE I PIŁKA” GWARANTUJE:

 • ogólną poprawę kondycji fizycznej dzieci
 • ogólną poprawę koordynacji ruchowej dzieci
 • integrację z rówieśnikami
 • aktywne spędzenie wolnego czasu
 • certyfikat ukończenia zajęć

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na sali gimnastycznej. Odpłatność: 60 zł za karnet na 4 wejścia.

Nauka jazdy na nartach

Dla starszych dzieci – 4 i 5-letnich – organizujemy wyjazdy na naukę jazdy na nartach. Nauka odbywa się stoku Maltaski w Poznaniu. Zajęcia trwają od połowy października do połowy marca. Odbywają się raz w tygodniu. Koszt jednych zajęć wraz z transportem: 36 zł.